Ara
  • Sinan Ayık

Üzücü Haber: Mark Zuckerberg Instagram Photoshop’u ve Efektli Fotoğrafları Artık Kaldıracak

Her geçen gün platformunda daha fazla özelliği değiştiren sosyal medya devi Facebook, Instagram uygulamasında artık Photoshop’a ve efektlere izin vermeyeceğini belirtti. 30 Mart tarihinde yaptığı konuşmada Mark Zuckerberg, Instagram platformunda toplumun iyiliği için radikal kararlar aldıklarını belirtti. Mark Zuckerberg, kuzeni ile yaptığı bir konuşmadan bahsetti ve bu durumun değişmesi için her şeyi yapacağını ifade etti.Mark Zuckerberg
Son derece kızgın Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg’in anlattığına göre kuzeni Instgram’da bir kişi ile tanışmış. Uzun süren bir karşılıklı fotoğraf beğenileşme ve hikâyelere ateş- su gönderme döneminin ardından cesaretini toplayan Zuckerberg’in kuzeni karşı tarafa özel mesaj atmış ve karantina boyunca aylarca süren bir flört dönemi başlamış. İngiltere’de karantina kurallarının gevşemesi ile beraber, ilkbaharın verdiği enerji birleşmiş ve Zuckerbeg’in kuzeni tüm cesaretini toplayarak karşı tarafa buluşma tekfinde bulunmuş. Karşı taraf bu teklife soğuk ve isteksiz yaklaşsa da Zuckerbergin kuzeni ısrarla buluşma tekliflerini yenilemiş. Bu kadar yoğun baskıya dayanamayan karşı taraf artık ne olacaksa olsun diyerek yeraltı dünyasının ünlü ismi Süleyman Çakır’ın azdan az çoktan çok gider mottosu ile buluşma teklifini kabul etmiş ve buluşma yeri ve mekânı üzerine sözleşilmiş.


Buluşma saati geldiğinde ve ikili karşılaştığında yaşanan onca heyecanın yerini büyük bir hayal kırıklığı almış. Tarafların ikisi de aslında sosyal medya da gözüktükleri gibi görünmedikleri için buluşma yalnızca 5 (beş) dakika sürmüş ve karşılıklı suçlamaların ardından iki tarafta masayı terk etmiş. Tüm bunların tanığı olan şef garson Mauri ise olayı şu şekilde özetledi:” tam bir psikolojik harbin ortasında kalmıştım, başlardaki ölüm sessizliğini çok kısa sürdü ve tansiyon çok yükseldi bence insanlar artık oldukları gibi gözükmeli ya da gözüktükleri gibi olmalı aman neyse işte”


Bugünü ardından büyük bir bunalıma giren Mark Zuckerbergin kardeşi Instagram hesabını kapatmış ve kendisini bir Budist tapınağında inzivaya bırakmış.


Bu durumların yaşanmasını engellemek için işte böyle radikal bir karar alan Mark Zuckerberg ise konuşmasını okuyucuların 1 Nisan Şaka Günü kutlayarak sonlandırmış.


14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör