Ara
  • Sinan Ayık

2021 Yılından 3 Enteresan Influencer Haberi

İlgi çekmek Influencer olmanın temel kurallarından biridir çünkü ne kadar çok ilgi çekerseniz, sosyal medya sayfanız o kadar ziyaret edilir. Ne kadar ziyaret edilirseniz de o kadar popüler bir isim haline gelirsiniz. Böylece markaların dikkatini çekersiniz ve daha fazla iş birliği fırsatı elde edersiniz. Ancak gün geçmiyor ki daha fazla tıklanma almak ve ilgi çekmek uğruna dozu aşan influencerlar hakkına ortaya yeni bir “bomba” haber çıkmasın. Biz de bu yazımızda 2021 yılında çıkan 3 enteresan influencer haberini size anlatacağız.


İngiliz Youtuber Uzaylılar Tarafından Kaçırldı, Evet Tarafından


Güzel bir Mayıs akşamıydı, İngiliz Youtuber Abbie Bela uykusunda uyurken rüyasında birden beyaz ışıklar görmeye başladı. Hemen ardından da bir ses ona şu emri verdi ” Her zamanki yerde bekle” Daha sonra Bela daha önce hiç böyle bir ses duymadığını ama bu sesin ne anlama geldiğini bildiğini söyledi çünkü kendisi o geceden birkaç gün önce Youtube yayınında uzaylılar tarafından kaçırılmak istediğine dair şakalar yapmıştı. Rüyasında sesi duyduğunun ertesi gecesi, evinin salonunda cama yakın bir şekilde beklemeye başladı. Gece saat 12:15 sularında gökyüzünde hızla kayan bir şey belirdi ve yeşil parlak bir ışık Bela’yı evinden UFO ‘ya ışınladı. Bu durum karşısında aslında bir çok insan şaşırdı ancak Bela daha öncede böyle garip şeyler ile karşılaşmıştı ve soğukkanlılığını koruduğunu belitti. Uzaylılar tarafından kaçırılınca gemi de 5 uzaylı olduğunu tam olarak şekillerini anlamasada insansı ve uzun boylu olduklarını belirtti. Buna ek olarak Bela, uzaylıların kendisi ile telepati ile irtibat kurduğuna ve kendilerinin gerçek formunu görmeye Bela’nın hazır olmadığını söylediklerini söyledi. Buna rağmen 5 tane uzaylıdan kendisi ile telapati yapanın büyük siyah gözlere sahip olduğunu ama buna rağmen korkmadığını söyledi. Hatta tam olarak korkmak yerine bu uzaylıya âşık olduğu iddia etti Bela. Ancak bu aşk maalesef çok uzun sürmemiş çünkü uzaylılar 20 dk sonra Bela ‘yı evine geri yollamış.


İngiliz influencer ve uzaylı

Enteresan ve hayret verici bu haberi daha detaylı okumak isterseniz https://allthatsinteresting.com/abbie-bela linke tıklayabilirsiniz.


Bali’den Sınır Dışı Edilen Rus ve Amerikan Influencer İkilisi


Her ne kadar bu iki ülke politik ve askeri anlamda birbirine düşman olsa da sosyal medya sayesinde influencerları aynı kaderin ortağı olabiliyorlar. Bir Amerikan Youtuber ve Rus influencer beraber Endonezya’nın Bali adasına tatil yapmaya gidiyorlar. Covid salgınının tavan yaptığı bu dönemde bu iki influencer maske takmanın son derece sıkıcı olduğunu düşünüyor olsa gerekler ki maske takmak yerine uzaktan maske takıyormuş gibi gösteren makyaj yapıyorlar ve bu şekilde Bali adasında dolaşıyorlar ve kayıt altına alıyorlar. Bu şekilde aslında maskesiz girmenin yasak olduğu bir süpermarkete giriyorlar ve güvenlik farketmiyor. Tüm bu anları kayıt altına alıp sosyal medyalarında paylaşıyorlar ve olay işte burada başlıyor.


Bali'den sınırdışı edilen influencerlar

Sosyal Medya’da bunu farkeden polis aslında suçun 70 dolarlık bir cezası olmasına rağmen belli ki aşırı derece kızgın oldukları için influencerları sınırdışı etme kararı alıyorlar ve influencerlar yakalanıp sınır dışı ediliyor.
Aslında Var Olmayan Influencer Kitleleri Yönetiyor


Dijitalleşme, sanal dünya ve artırılmış gerçeklik gibi kavramları her gün daha sık duyuyoruz. Peki ya sanal influencerları duymuş muydunuz? Lil Miquela işte gerçekte var olmayan influencerların en ünlüsü. Tamamen bilgisayar üzerinde programlanan bir yazılım olan Lil’in ünü günden güne artıyor. Tıpkı bir influencer gibi kitleleri etkiliyor, ürün tavsiyeleri veriyor. Lil ‘in doğum tarihi olan 2016 yılından bugüne toplam 3 milyon takipçiye ulaştı.


Lil Miquela sanal influencer


Sanal influencerlar hakkında ileride daha detaylı bir yazı yazacağız Dünya’nın hızla ilerlemesi ile sanal influencerların sayısı günden güne artıyor ve mükemmel olmak için tasarlanan bu influencer büyüleyici özellikleri ile kitleleri etkiliyor.
6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör