Ara
  • Sema Tokgün

ILONSI ile Farkındayız! - Transseksüel bir birey ile Live Gerçekleştirdik

Eğer ILONSI Instagram sayfasını takip ediyorsanız-umarım ediyorsunuzdur- Live yayınlarımızı mutlaka izlemişsinizdir. Her yayınımızda farklı bir akış düşünmeye çalışıyoruz ve sizler için güzel içerikler yaratmaya çalışıyoruz. İnsan hareketliliğinin azaldığı ve daha çok evde vakit geçirdiğimiz bugünlerde, ILONSI olarak gerçekleştirdiğimiz Live yayınlarımızın konseptinde dezavantajlı grupların haklarına ve yaşadıkları sorunlara yer vermeye başladık.Miss Zencefil ile Live yayınımızdan bir görüntü


Bu konsept başlangıcında ilk olarak bir LGBT bireyinin katılımcı olmasına ve yayınımızı devralmasına karar verdik. Bu sebeple transseksüel bir birey yayınımızı devraldı. Gerçekten farkındalık adına harika bir yayın oldu. Kendisi bir LGBT bireyi olarak toplumsal baskılardan, yaşadığı sorunlardan bahsetti ve fikirlerini dile getirdi. ILONSI olarak farkındalık adına bir yayın olmasına rağmen böyle bir yayın sonrası maalesef negatif yorumlar ve eleştiriler bekliyorduk. Beklediğimiz gibi de oldu.


ILONSI olarak bizler herkesin eşit haklara sahip olması gerektiğini destekliyoruz. Şirketler olarak toplumsal konuda duyarlı olmak adına bazı çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Açıkcası bu konuda başka şirketlerin de bizim gibi dezavantajlı gruplara farkındalık amaçlı çalışmalar yaptığını görmeyi dilerdik. Kesinlikle dediğinizi duyar gibiyim. Bizim için bireylerin ve tercihlerin özgürlüğü esastır. ILONSI olarak, toplumdaki başka dezavantajlı gruplara ve şiddete farkındalık yaratmak için yayınlarımıza devam edeceğiz.


Negatif yorumlar dışında gerçekten çok güzel destek mesajları da aldık. Bu bizi tabii ki çok sevindirdi ve görmeği dilediğimiz şeyin olduğunu gördük: Farkındalık. Bu yazımız da toplumdaki her çeşit şiddete, ayrımcılığa ve eşitsizliğe karşı farkında olan takipçilerimize gelsin.


Teşekkürlerimizi iletiyoruz, iyi ki varsınız.


0 görüntüleme0 yorum