Ara
  • Sinan Ayık

Ajanslar, ILONSI’ye Hoşgeldiniz!

Birçoğunuzun bildiği gibi ILONSI markalar ve influencerları herhangi bir komisyon ödemeden kendi aralarında iş birliği yapabilmeleri ve bu iş birliğini kolaylaştırma amacıyla kuruldu.2020 yılındaki test dönemimizden itibaren uygulamamızda markalara ve influencerlara hizmet verirken aslında ajanslara da uygulamamızda yer vermemiz gerektiğini fark ettik. Özellikle büyük markaların kendi influencer kampanyaları için ajanslar ile çalışması bizi bu yöne doğru itti. Nisan ayının sonunda çıkan yeni uygulamamız ile beraber, ILONSI kullanıcılarının ajans olarak da sistemimize üye olabilmelerinin önünü açmak için çok çalıştık fakat teknik altyapımız buna o dönem yeterli olmadığı için Nisan ayında direk ajanslarının üye olabileceği bir mekanizmayı kuramamıştık.İşte bugün bu durum değişti ve uzun çalışmalar sonucu ajanslar artık ILONSI’de boy gösterebilir! Bu yeni özelliğimizden faydalanmak için ILONSI uygulamasının en son ki güncellemesi yapmanız gerekiyor.


Ajanslar özelliği ile artık markalar ve influencerlar arasında iş birlikleri organize etmek isteyen herkes kendi ajansını ILONSI’de kurabilir. ILONSI’de 3 farklı ajans türünün yer alacağını ön görüyoruz. Müşterilerinin kampanyaları için influencerlar arıyan markalar müşterilerinin adına ilanlar oluşturabilir veya influencerlara yazabilir. Yani bunlar aslında dijital pazarlama ajansları. İkinci grupta kendi influencer portföyüne sahip olan veya influencer portföyünü geliştirmek isteyen menajerlik yapan ajanslar yer alıyor. Bu ajanslar influencerları adına markalar ile irtibata geçebilecek veya markalara kendi influencer portföyüne anlatan ilanlar oluşturabilecek. Örneğin influencerlarından biri eğer kamp yapmaya gidecekse, influencer ajansı, influencerinin kampa gideceğini bildiren bir ilan oluşturacak ve doğada yaşam malzemeleri satan bir marka bu influencer’i görebilecek. Son kategoride ise aslında kurumsallaşmamış kendi başına aracılık yapmak isteyen kişiler olacağını düşünüyoruz. Bu girişimci grup kendi ajansını ILONSI üzerinden kurabilecek ve hem markalara hem de influencerlara birbirini önerecek.


Grubu her ne olursa olsun, Ajanslar ILONSI’ye büyük bir hareket getirecek ve markaların da influencerların da iş birliği bulmalarını kolaylaştıracak.


Öyleyse hep beraber Ajanslara hoşgeldiniz diyoruz!

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör