Ara
  • Enis Natan

Dünya Kadınlar Günü

ILONSI Ailesi olarak her kadının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak istiyoruz. 8 Mart günü, Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. Kadınların siyasi, sosyal, ekonomik vs. başarılarının ön plana çıkarıldığı bu gün kadın hakları açısından sonra derece önemli bir odak noktasıdır.


Kadınlar günü git gide yükselen cinsiyet eşitsizliği bakımından da önemli bir hale geliyor. Bu günde bir sürü insan Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamak birbirinden anlamlı gönderiler paylaşıyor.Günümüzde Dünya Kadınlar Günü bazı ülkelerde resmi tatil iken diğer ülkelerde yüksek bir oranda görmezden gelinebiliyor. Bazı ülkelerde protesto günü iken diğerlerinde kadınlığı kutlayan bir gün olarak karşımıza çıkıyor.


Türkiye'de ilk olarak tam 100 sene önce yani 1921 senesinde kutlanmaya başlanan bu gün için Mustafa Kemal Atatürk'ün çok güzel bir sözünü sizinle paylaşmak istiyoruz.


“Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.” Mustafa Kemal Atatürk


ILONSI olarak bu tarz günleri, eşitlikleri ve fark yaratacak şeyleri her zaman gönülden destekliyoruz. Onun dışında tabii ki influencerların %80 i kadın olduğu için ve onlarla çok iç içe olduğumuzdan kadınların bizde çok ayrı bir yeri var. Bu oran kadınların sesini duyurmak açısından da çok yardımcı oluyor. Tekrar ILONSI Ailesi olarak bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor ve bu konudaki bütün girişimlerini, haklarını ve mücadelerini destekliyoruz.

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör