Ara
  • Sinan Ayık

ILONSI’den Ücretsiz Influencer Akademisi

Her zaman farklılığın ve yeniliğin peşinde olan ILONSI’den yeni bir fikir ile karşınızdayız. Son zamanlarda Türkiye’deki influencer pazarlama ekosistemini nasıl geliştirebileceğimize dair ekip arasında tartışmalar yaşıyoruz. Çünkü ILONSI’yi kullanmamış ve influencer pazarlama konusunda ön yargılı markalardan alınan geri dönüşlere göre ülkemizdeki influencerların çoğunun takipçi satın alma gibi inorganik büyüme metodunu kullanarak kaliteden ziyade niceliğe oynandığı markalar tarafından belirtiliyor. Biz de ILONSI olarak kendimizin ve sponsor markalarımızın düzenlediği etkinliklerde aslında işini düzgün yapmak isteyen influencerların da bu durumdan şikâyetçi olduklarını gördük.


Türkiye’deki bu durum karşısında bir çözüm üretmek ve sistemin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını desteklemek için ILONSI olarak ücretsiz influencer akademisi oluşturmaya karar verdik. Her ne kadar detayları tam olarak belli olmasa da işin uzmanları tarafından tamamiyle influencerların kullanabileceği yetenekleri geliştiren ve influencerlığın aslında ne demek olduğunu ve takipçi sayısı fazlalığı yerine ürünleri satın alan veya aktif bir şekilde influencerin sayfasından faydalanan takipçilerin olmasının önemini anlatan bir kurs olacak. Dönem dönem ve sınırlı sayıda katılımcının yer alacağı bu kursları organize etmek için çalışmalarımızı başlattık. Sizin de bu fikre dair reaksiyonunuzu merak ettik ve Instagram sayfamızda düzenlediğimiz ankette çok pozitif bir sonuç elde ettik.ILONSI Türkiye Instagram

Bunun dışında markalarında influencerları nasıl kullanabileceğine dair bilgi ve yaratıcılık eksikliğini gördüğümüz için iş sahiplerine de influencerları nasıl kullanabileceklerine dair kurslar düzenlemeyi planlıyoruz.


Daha sonra gelişiminden memnun kaldığımız marka sahipleri ve influencerları ortak bir iş birliğinde buluşturarak hem teorik bilgileri pratiğe dökmelerini sağlıyoruz hem de yeni iş birliklerinin kapısını aralamayı planlıyoruz.


Bundan sonra blog yazılarımızı www.ilonsi.com adresinden ana websitemizden okuyabilirsiniz.

41 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör