Ara
  • Cevat Keskiner

ILONSI SHOP Geliyor

Bugünkü blog yazımızda ILONSI Grubu’nun 2022 yılında hayata geçmesi planlanan ILONSI Shop projesinden bahsedeceğiz. Bizi uzun zamandır takip eden takipçilerimiz aslında bunu ilk defa duymuyorlar çünkü daha önce de ILONSI Shop adında bir websitesi kurmuştuk ve bu web sitesinde anlaştığımız markaların ürünleri satılmaktaydı. Anlaştığımız markaların ürünleri anlaştığımız influencerlar’ın pazarlaması ile affiliate linkler üzerinden gerçekleşiyordu. İlk etapta test olarak yaptığımız bu websitesine 6 marka ve 32 influencer katılmıştı. Toplam bir ay boyunca yaptığımız testlerlerden kısmen tatmin olduk ve testi sonlandırdık. Tüm bu süreç boyunca bu projenin güçlü yanlarını ve zayıf yanlarını analiz ettik ve günün sonunda ILONSI Shop projesini daha farklı bir formatta gerçekleştirmeye karar verdik. 2022 yılının Nisan ayında yayınlamayı planladığımız ILONSI Shop projesi başlangıçta bir yalnızca bir e-ticaret websitesi gibi ortaya çıkacak ve herhangi bir telefon uygulaması olmayacak. Sistemimizi daha hızlı geliştirmek ve bitmiş ürünü telefon uygulaması olarak çıkarmak istediğimiz için böyle bir karar aldık.


2021 yılının sonlarından itibaren ön çizimlerine başladığımız ILONSI Shop projesinde önemli ve farklı birçok karar verdik. ILONSI Shop'ta yer alan yerli ve yabancı markalar ürünlerini listeler şeklinde ILONSI Shop'a kaydedecek. Daha sonra ILONSI Shop'taki influencerlar bu ürünlerden istediklerini seçecekler ve kendi listelerini oluşturacaklar. Daha sonra influencerlar kendi listelerindeki ürünleri satmak için düzenli olarak reklam yapacaklar ve influencer’ın sanal dükkânından, takipçileri bu ürünleri alacak. Markaya otomatik olarak hangi influencer’ın ürünü kime sattığı bilgisi gidecek. Marka ürünü ve ücreti sistemimizden tahsil ederken, influencer’ın ve pazaryerimizin komisyonu da otomatik bir şekilde düşecek.

ILONSI Shop'taki linkler, Swipe up şeklinde olmasa bile influencerlar rahatça paylaşabilecek. İşin en güzel kısmı ise yerel Türk markaları, yurtdışından influencerların ürünlerini listelemelerine izin verirse, kendi ürünlerini yurtdışına satmayı başaracaklar. Aynı şekilde influencerlar yurtdışındaki markaların ürünlerini kendi takipçilerine sunma fırsatı yakalayacaklar ve yabancı para birimi üzerinden gelir elde etme fırsatı yakalayacaklar.


Şuanda başlangıç olarak kısıtlı sayıda influencer ve marka ile sisteme başlayacağız ve sisteme gerçekten bir kitlesi olan her ilgi alanından, farklı cinsiyet ve yaş gruplarından influencerlar yer alacak. Markalar içinde kaliteli ürün, sorunsuz kargo ve yüksek müşteri hizmeti sağlayabilen markalar ile projemize 2022 yılının ortalarında başlayacağız.


ILONSI Shop, uzun vade’de ILONSI uygulamasında hareketi ve trafik artırmak içinde çok iyi bir yol olacak. ILONSI Shop uygulamasını çıkardığımızda, ILONSI uygulamasına entegre edeceğiz. Böylece, 2 uygulamadan birini kullanan marka ve influencerlar diğer uygulamaya da geçiş yapabilecek. Kullanıcı sayısı ile beraber marka ve influencerların kendi aralarında yapacakları iş birliklerinin de artmasını ön görüyoruz.


ILONSI Shop projesini oluşturmaya ve özellikler eklemeye devam edeceğiz. Bizi takipte kalın!
0 görüntüleme0 yorum