Ara
  • Sinan Ayık

ILONSI Yeni Uygulaması Yayında

ILONSI uygulaması sürüm 2.0 sonunda yayınlandı. ILONSI olarak uzun bir süredir beta uygulaması ile markaların ve influencerların iş birliği yaparken ihtiyaç duyduğu özellikleri anlamaya çalışıyorduk. Topladığımız veriler doğrultusunda ILONSI 2.0 uygulamasını oluşturduk ve sizlerin beğenisine Mart ayı itibari ile sunduk. ILONSI deneyiminden faydalanmak için App Store veya Google PlayStore’dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

Yeni uygulamamızda yer alan yeniliklere gelirsek; öncelikle daha önce ILONSI’ye markalar ve influencerlar kayıt olabiliyordu ancak ajanslar kayıt olmak konusunda problem yaşıyorlardı şimdi ajanslar için ayrı bir hesap görünüş şekli oluşturduk ve ajanslar, ajans şeklinde kayıt olabiliyor. Ajanslarda ILONSI içinde ikiye ayrılıyor. Marka ajansları ve Influencer ajansları olacak şekilde. Marka ajansları, müşterisi olan markaları (on adet) belirtip onlar adına ilan oluşturup, influencer araması yapabiliyor. Influencer ajansları ise temsil ettikleri influencerların (on adet) adına markaların oluşturduğu ilanlara başvurup, markalara mesaj atabiliyor. Böylece, ajans kullanan markaların da ilan vermesi ile daha fazla iş birliği oluşmasının önünü açmaya çalışırken influencer temsilcilerinin de ILONSI’de yer almasını sağladık.


Bir başka yeniliğimiz aslında ILONSI beta versiyonda da yer alan arama ve filtre sisteminin geliştirilmesi ve düzenlenmesi. Test uygulamamızda tam olarak verim alınamayan bu kısımda bazı görünüş ve işleyiş değişiklikleri gerçekleştirdik. Bundan sonra markalar hem markaları hem de influencerları arama ekranında bulabilecek böylece iki markanın iş birliği yapması içinde bir olanak oluşmuş oldu. Marka influencerları aradıktan sonra önce influencerın ana görseli altta ise influencerin özellikleri yer alacak. Bu ekranda ilk görünüşte daha az influencer ama daha detaylı bilgi çıkmasını sağlayacak böylece marka aradığı özelliklere hitap edip etmediğini daha kolay anlayabilecek. Ekranı kaydırmaya devam ettiği sürece de yeni influencerlar gözükecek. Aynı şekilde arama yapma influencerlar için de geçerli ancak influencerlar birbirlerini görebilme şansları yok.


ILONSI beta uygulamasında yaşanan sorunlardan biri de markaların ilan verdikten sonra ilanların neden onaylanıp neden onaylanmadığını anlayamıyorlardı. Şimdi ilan oluştururken, ilan oluşturma kriteleri önceden yazmakta bunun yanı sıra marka ilanı tamamladıktan sonra ilanın ILONSI onayına gittiğine dair bir bildiri çıkıyor. ILONSI ilanı gözden geçirdikten sonra markaya bir bildirim gidiyor ve onaylandıysa ilan markaya onaylandığı bildiriliyor. Onaylanmadı ise neden onaylanmadığı açıklanıyor ve markadan düzenleme talep ediliyor.

Yeni uygulamamız ile beraber markalardan ve marka ajanslarından herhangi bir ücret almamaya devam ediyoruz ancak influencer ve influencer ajansları için yeni bir aylık üyelik sistemi getiriyoruz. ILONSI beta uygulamasında yalnızca ücretli iş birliği başına %20 oranında bir komisyonumuz vardı ancak ürün gönderimi şeklinde gerçekleşen iş birlikleri sebebiyle bu şekilde çalışmanın bir anlamı olmuyordu. Biz de ILONSI olarak ücretsiz, ILONSI teklifi ve Premium Paket olmak üzere 3 farklı aylık üyelik sistemi oluşturduk. Bu üyelik paketleri ile beraber iş birliği başına aldığımız komisyonu %0’a düşürdük.


ILONSI uygulamasındaki gelişmeler zaman ilerledikçe devam edecek. Yeni uygulama çıktığı anda bir sonraki uygulamamız için neler yapabileceğimize çalışmaya başladık. Yeni uygulamamızı beğenmeniz dileğiyle.

Hep beraber daha fazla iş birliğine!


6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör