Ara
  • Sema Tokgün

Instagram Reels: Yüksek Erişim İçin Popüler Tercih

2020 Nisan ayında açıklanan rakama göre Türkiye’de 29 Milyon kullanıcıya sahip en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Tiktok birkaç farklılık dışında mantığının aynı olduğu Reels özelliği ile Instagram’a taşındı.

Instagram’ın başka platformlarda popüler olan hizmetleri kendi bünyesine taşıdığına daha önce de tanık olmuştuk. Hatırlarsanız Snapchat üzerinde popüler olan “Hikaye” ve bu hikayelerden bulunan filtreleri bünyesine taşıdığında geliştirmeleri sürdürdükçe Snapchat kullanıcı sayısında düşüşe sebep olmuştu. Aynı durum sizce Tiktok için geçerli olacak mı?Influencer pazarlama açısından iş birliği yapan marka kullanıcılarımızdan ve iş birliği alan Influencer kullanıcılarımızdan gözlemlediğimiz üzere son zamanlarda Instagram Reels özelliğinin post ve hikayelerden daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bunu sebebi ise erişimin ve görüntülenmenin hikaye ve posttan çok daha yüksek olması olabilir. Ancak markalar açısından görüntülenme, yorum ve beğeni sayısı dışında Reels üzerinde başka bir istatistik alınamaması olumsuz bir durum. Marka bilinirliği ve görünüm açısından post ve hikaye ile karşılaştırılınca katbekat daha yüksek rakamlara ulaştırması istatistik alınamamasına rağmen markalar tarafından tercih edilmesini sağlıyor.


Erişimin yükselmesinin sebebi ise Instagram Reels özelliğini daha aktif olarak kullandırmak adına Reels olarak oluşturulmuş olan içerikleri ön plana çıkarmaya başlamıştır. Bu şekilde Instagram Reels ile içerik üreten Influencerlar daha çok etkileşim almaya, keşfette yer kazanmaya ve hit oranlarını arttırmaya başlamıştır. Markaların da iş birliği tercihinde istediği içerik tarzına dahil olan Instagram reels, bu şekilde popüler olma konusunda inanılmaz avantajlar sağlayan bir konuma gelmiştir.


15 saniyelik videolar oluşturarak popülerlik kazanmanıza imkan sağlayan Reels sayesinde sizlerde çok hızlı bir şekilde fenomen haline gelebilirsiniz. Özgün içeriklerle neden olmasın?

57 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör