Ara
  • ilginçu

PancakeSwap nedir ve nasıl kullanılır?

Geleceğin para birimi olan kripto paralar konusuna biraz değinmek istedik. Fark ettiyseniz yavaş yavaş hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle son dönemlerde bazı ülkeler tarafından resmi para birimi olarak ilan bile edildi.


Biz de şu günlerde adını sıklıkla duymaya başladığımız PancakeSwap (CAKE)’i detaylı bir şekilde incelemek istedik.


PancakeSwap (CAKE) nedir?


Kripto para borsaları ile uzaktan yakından alakası olan-olmayan kişilerin de bildiği üzere Binance gibi platformlar tek bir merkezden yönetiliyor. PancakeSwap (CAKE) ise tam aksi şekilde Binance Smart Chain’de geliştirilmiş herhangi bir merkeze bağlı olmayan otomatik piyasa yapıcı (AMM) bir platformdur.


PancakeSwap, hızlı ve güvenli şekilde token takas etme ,likidite havuzlarından birine yada daha fazlasına likidite ekleyerek pasif gelir elde etme gibi birçok işlevle kullanılara alan tanıyor. Bunun dışında AMM temelli olmasına rağmen staking çekilişlerine katılarak NFT kazanma, token satışlarına katılma ve liderlik panosunda yer alma gibi opsiyonlar sunuluyor.

PancakeSwap (CAKE) nasıl kullanılır?


Herhangi bir merkeze bağlı olmayabilir ama PancakeSwap platformunda da kripto para cüzdanı gereklidir.


PancakeSwap kullanmak isteyen yatırımcıların öncelikle kullandıkları cüzdanları sisteme entegre etmesi daha sonrasında işlem yapmak ve kazanç elde etmeye başlaması için platforma Binance Coin (BNB) yada PancakeSwap (CAKE) yatırması gerekmektedir.

Swap işlemini nasıl yaparım? derseniz eğer;


Aslında çok basit, izlemeniz gereken tek adım, takas edilmesi istenen tokeni belirlemek ve ‘Swap’ butonuna tıklamak. Bu işlem için %0.25’lik bir fee ücret alınıyor. (UniSwap gibi Ethereum alt yapısında transferleri gerçekleştiren merkezi olmayan borsalarda Swap yapmak için, küçücük bir işlem olmasına rağmen 30-40 Dolarlık fee’ler havalarda uçuyor.)

17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör